Dörtyol Oxford Dil Akademisi
 kursdetay

YDS

YDS

YDS (Yabancı Dilbilgisi Sınavı) Hazırlık Eğitim Programları

Yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personelinin yabancı dil bilgisi seviyesini belirlemek için ÖSYM tarafından yapılan bir sınavdır. YDS Almanca, Arapça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca, Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Romence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca ve Yunanca dillerinde yapılmaktadır.

Oxford Dil Okullarında YDS Eğitimleri

YDS sınıflarına alınan ve zaten belirli bir seviyede İngilizce bilgisine sahip olan öğrenciler taktik ağırlıklı bir sınav olan YDS ’de performansı artırmayı amaçlayan bir eğitim anlayışıyla yetiştirilirler.

Eğitim sistemi, sınav sistemi ve stratejileri doğrultusunda uygulama içeriklidir ve Genel İngilizce eğitim çalışmalarını içermez.

Bu programa katılabilmek için adayların girecekleri seviye tespit sınavında 6 kurluk eğitim sistemimize göre en az 4. kur seviyesinde Genel İngilizce dil bilgisine sahip olması gerekmektedir. Program süresince yapılacak olan deneme sınavları ile tüm adayların gelişimleri takip edilmektedir.

English ‘da YDS Sınav Hazırlık Eğitim Programlarının hangi şubelerde ve hangi tarihlerde başlayacağı güncel olarak duyurulmaktadır.

Sınavlara Hazırlık Programlarından herhangi birine kayıt olan öğrenciler program süresince aktivite derslerinden ve diğer tüm sosyal etkinliklerinden ücretsiz olarak yararlanabilirler.


Eğitim Materyalleri

YDS Sınav Hazırlık Programlarında eğitim materyali olarak Cesur Öztürk’ün Pelikan Yayınları - Building Skills for Proficiency isimli kitabı kullanılmaktadır. Tüm eğitim materyalleri öğrencilerimize ücretsiz olarak sağlanmakta ve öğrencilerimizin gelişimi doğrultusunda ek kaynaklarla desteklenmektedir. Ayrıca öğrencilerimizin eğitsel ihtiyaçları doğrultusunda İngilizce eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla İngilizce hikaye kitapları bulunmaktadır.

TIP-DİL

Tıpta uzmanlık için yabancı dil sınavı (TIPDİL) 31 Ağustos 2014 Pazar günü Ankara’da Saat 10:00’da yapılacaktır. Başvurular 02-16 Temmuz 2014 tarihleri arasında www.tipdil.ankara.edu.tr adresi üzerinden yapılacaktır.Sağlık Bakanlığı adına A.Ü. TÖMER tarafından TUS ve DUS sonucuna göre yerleştirme işlemlerinde adaylarda aranacak yabancı dil yeterliliğine yönelik TIPDİL sınavı ilk kez yapılacaktır ve bu anlamda bünyesinde birçok bilinmezi barındırmaktadır. Ancak her dil gibi İngilizce de değişmez kuralları olan bir dildir. Naom Chomsky matematiğin en çok dilde olduğunu söyler. Biz de bu mantık üzerinden İngilizce’nin cümle yapısından, bağlaçlarından, söz diziminden kısacası dilin genel yapısından yola çıkarak birtakım evrensel kuralları ortaya koyarak TIPDİL sorularına yönelik çözüm yolları geliştireceğiz. Oxford Dil Okulları ailesi içerisinde hekim ve hekim adaylarına bu sınavı kazandırmak, Uzman Doktor olma yolundaki dil engelini ortadan kaldırmak gayesindeyiz. Şimdiden hepimize başarılar diliyoruz.

 

Back to Top