Dörtyol Oxford Dil Akademisi


Yaz Yoğun Kurslar

Yaz Yoğun Kurslar
EĞİTİM SİSTEMİMİZ

Oxford Dil Okulları sadece bir İngilizce kursu değildir… Hem akademik formal İngilizce eğitimi alacağınız, hem tüm dil becerilerinizi geliştireceğiniz bir İngilizce eğitimi sizleri bekliyor. Oxford University Press’in yayın ortağı olan kuruluşumuz, Oxford Üniversitesi’nin ön gördüğü müfredata göre CEFR ve Euro Pass Standartlarına bağlı kalarak öğrencilerimizin İngilizce eğitim süreçlerini Avrupa Birliği’nde de standart olarak sayılan 6 temel İngilizce eğitim seviyesinde tamamlamaktayız.

Öğrencinin hangi seviyeden başlayacağı Euro Pass ve Oxford University Press işbirliğiyle hazırlanmış tarafımızca yapılacak seviye tespit sınavıyla belirlenmektedir. Aşağıdaki tabloda başlayacağınız 6 seviyenin CEFR kodları ve isimleri bulunmaktadır.

Eğitimini aldığı seviyenin sonunda yapılmakta olan seviye atlama sınavından başarılı olunduğu taktirde, öğrencimiz bir üst seviyeden devam etme hakkı elde eder. Mevcut seviyelerin herhangi birinden başarılı olmuş öğrencimiz, başarılı olduğu seviyeyi tamamladığına dair kuruluşumuzun İngilizce Yeterlilik Sertifikasını almaya hak kazanır. Her seviye  1 ay sürmekte ve 80 ana ders saatinden oluşmaktadır. Yoğun programlarımızda haftalık ders saati daha fazla olduğundan dolayı programlar daha kısa sürede tamamlanır.

(AŞAĞIDAKİ TABLODAN HAFTALIK PROGRAMINIZA UYAN SEÇENEKLERİ DEĞERLENDİREBİLİRSİNİZ.)

Ayrıca bu 80 saate ek olarak, öğrencilerimiz 20 ders saati ücretsiz aktivitelerden yararlanabilecektir. Hafta sonları yabancı ve Türk eğitmenler eşliğinde (seviyelerine göre değişiklik gösteren) yapılan Conversation Club (Konuşma Kulübü) ve Catch up (Telafi Dersleri) oluşturmaktadır.

Öğretmenlerimiz; A1, A2 ve B1 seviyelerinde Türk ve Yabancı öğretmenler eşliğinde Türkçe anlatım yoğunluğuyla, B2 ve C1 seviyelerinde Yabancı veya Türk öğretmenler eşliğinde İngilizce anlatım yoğunluğuyla, C2 seviyesinin tamamında Native Speaker eşliğinde tamamı İngilizce anlatım olarak programlanmaktadır.

İngilizce Yeterlilik Sertifikası; Başarıyla tamamladığınız seviye sonrasında CEFR standartlarında yeterlilik sertifikanız ücretsiz olarak tarafınıza sağlanacaktır. Bu vesileyle eğitim sürecinizi AB’nin ön gördüğü standartlarında belgelendirerek taçlandıracaksınız.

Kayıt İptali Hakkı; Kayıt İptali yönetmeliği dahilinde iptal hakkı sizde olduğu gibi, kurum kuralları ve disiplin yönergesine uymayan öğrenciler çeşitli uyarılar sonucunda netice alınamazsa yönetimce yapılan sözleşme gereklerine bağlı kalınarak yönetim tarafından kurumla ilişikleri kesilebilecektir.

Ödeme Planı; Her seviye için kartla veya senetle uygun taksitlendirmeler yapılabilmektedir. Ayrıca kayıt esnasında yapılan peşin ödemelerde ve kredi kartıyla yapılan tek çekimlerde % 5 indirim uygulanır. Kredi kartına taksitte WORLD, BONUS ve MAXIMUM kartlarla işlem yapılabilir.

 

KAYNAKLARIMIZ

Oxford Üniversity Press ile PERFECT ENGLISH partnerliğinin bir pozitif yanı da her seviye başlangıcında öğrencilerimiz tamamı orjinal olan Oxford University Press New Headway fourth edition serisinin Student’s Book ve Work Book kitabını ve ayrıca Audio Class dinleme CD’lerini, ve yanısıra Interaktif eğitim DVD’si veya İngilizce eğitiminde büyük bir yenilik olan ve Dünya ile eş zamanlı olarak ilk defa Perfect English’te uygulanan I-TUTOR Eğitim DVD’sini tarafımızdan ücretsiz olarak alırlar.

Bunun yanısıra OXFORD UNIVERSITY PRESS, PERFECT ENGLISH aracılığıyla öğretmenlerine de sınıfta verilecek olan en güncel Oxford uygulamalarını Teachers Book, AUDIO Class CDs, I-tool CD ve Aktivite materyallerini de ücretsiz olarak sağlamaktadır.

Amacımız öğrencilerimizin Avrupa standartlarında İngilizce öğrenmelerini sağlamak ve Oxford Üniversitesi tarafından hazırlanmış, Avrupada İngilizce Eğitim Seti olarak kullanılan ve dünyada kabul görmüş bir eğitim setini Türkiye’de eş zamanlı olarak AVRUPA DİL OKULLARI öğrencileriyle paylaşarak daha başarılı olmalarını sağlamaktır.

CATCH – UP (TELAFİ) CONVERSATION CLUB (KONUŞMA KULÜBÜ)

AVRUPA DİL OKULLARI Catch Up saatlerinin ve Conversation Club’ın bir pozitif yanıda şudur ki, öğrencilerimizin herhangi bir sebepten ötürü kaçırdığı, giremediği dersler tarafımızdan ücretsiz olarak Catch Up dersleriyle tamamlanmaktadır. Sadece ders kaçırmış olmak değil aynı zamanda ders akışı içerisinde herhangi bir konunun pekişmemesi üzerine gelişen taleplere de cevap vererek öğrencilerimizin sınıfın gerisinde kalmasını engellemekte ve konuların pekişmesini sağlayarak daha sağlıklı bir eğitim olanağı sağlamaktadır.

Conversation Club eşliğinde pratik yaparak İngilizceyi kullanabilmenin bir pozitif yanıda şudur ki; öğrencilerimize İngilizceyi sosyal hayatlarında kullanabilmelerini sağlamakla birlikte iş ve akademik hayatlarında bu becerilerin katkı sağlamasını ve uluslararası ölçütte sosyalleşebilmelerini planlanmaktadır.

Bu günler ve bu saatlerde iki aktivite de eş zamanlı olarak başlayıp bitmektedir. Bu sayede öğrenciler kendilerini eksik hissettikleri aktiviteye iki gün üst üstede katılabilirler, bir gün birine diğer gün diğerine de katılabilirler. Tamamen özgün tercihleri ve ihtiyaçları doğrultusunda bu süreci tamamlayabilirler.

Özellikle belirlenmiş olan hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri 17:40-19:00 arasında yapılan iki ders saatini kapsayan blok derste Oxford Dil Okulları olarak diğer kurum ve kuruluşlarda olduğu gibi etüt öğretmenleri veya stajyer öğretmenlerin derslere girmeyeceğini taahhüt ederiz.

Özellikle bu saatler ve günlerin seçilmesinin sebebi bu saatler içerisinde kurum sadece telafi ve speaking programlarına ana müfredatın ve derslere giren ana öğretmenleri eşliğinde konsantre olur. Hiç bir şubesinde bu günlerde ve bu saatlerde normal program dersleri yapılmaz. Bu gün ve bu saatlerde sadece ve sadece öğrencilerin telafi ve speaking ihtiyaçlarına konsantre olarak aktiviteler ve çalışmalar planlanarak hayata geçirilir.

Amacımız öğrencilerimizin çok daha sağlıklı bir şekilde İngilizce öğrenmelerini sağlamak, haftalık hazırlanan programlar eşliğinde ünitesi bitmeden eş zamanlı paylaşarak başarıyı arttırmak, İngilizceyi pratik yaparak sosyal hayatlarının bir parçası haline getirebilmelerini sağlamaktır.

 

 

Back to Top